İşte 2018’in en değerli markaları

Amazon LİDER !
Amazon, dünyanın en değerli markasıdır. E-ticaret devi Amazon’un marka değeri geçen yıla göre % 42 arttı şuanki değeri 150.8 milyar dolar (US$150.8 billion). 2017 de ki marka değeri 106,3 milyar dolardı. Amazon hem piyasa değeri hemde gelir açısından dünyanın en büyük şirketi oldu. Artık sadece bir online perakendeci değil aynı zamanda bir bulut altyapısı sağlayıcı (AWS) ve bir elektronik şirketidir.


Şimdi dijital dünyanın ötesine geçiyor biliyorsunuz ki geçen yıl Amazon, ABD’nin en büyük gıda şirketlerinden  Whole Foods Market Inc. şirketini 13,7 milyar dolara satın aldı ve Amazon markasını sağlam ve istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam etti. Amazon 2018’de banka satın almayıda düşünüyor.
Amazon yeni sektörlere girip, farklı ülkelere giderek sürekli katlanarak büyümeye devam ediyor.
Apple ve Google Geride Kaldı !
Apple sıralamada 2’nci sırada olmasına rağmen
marka değeri  146.3 milyar dolara yükseldi. Geçen yıl %27 düşüş yaşamıştı şimdiye bakılırsa geçen yıla oranla %37 lik bi artış ile büyümeye devam ediyor. Apple gemisinin ayakta tutan iPhone gelirin 3/2 sinden sorumludur fakat iPhone ürününü çeşitlendirmek konusunda başarısız oldu . iPhone X satışları beklentilerin gerisinde kaldı ve modelin bu yılın sonunda durdurulacağı tahmin ediliyor. Huawei gibi yeni gelişen dünya markalarının ortaya çıkmasıyla birlikte, Apple’ın etkin bir şekilde pahalı ürünlere olan ilgisinin artması, markanın küresel pazarda  değer artışı potansiyelini sınırlandırmasına neden olabilir.


Google, 1’den 3. sıraya düştü,
Google, 1’den 3’e düşerek, nispeten yavaş bir marka değeri% 10’luk artışla 120,9 milyar ABD Doları seviyesine ulaştı.
Google’ın ücretli reklamları, toplanan ücretli tıklamalar, gelirlerin artmasıyla 3. çeyrekte 2017 yılında % 47 artmıştır, beklenenden daha fazla trafik oluşmuştur. Ancak, dünyanın en değerli markalarıyla rekabet etmek için sağlam bir performans sunmak her zaman yeterli değildir. Google, internet araması, bulut ve mobil işletim sistemi teknolojisinde bir şampiyon, ancak Apple’a benzer şekilde, belirli sektörlere olan ilgisi, markasının tüm potansiyelini açığa çıkarmaktan geri kalıyor. Google’ın kendi kendine araba süren araçlara ve telefonlara yapılan yatırımlar, Amazon’un yeni girişimlerinde gösterdiği ölçek ve audacity’den hala yoksun.

İşte 2018’in en değerli markaları

Özet
2018'in en değerli markaları
Yazı
2018'in en değerli markaları
Açıklama
Amazon LİDER ! Amazon, dünyanın en değerli markasıdır. E-ticaret devi Amazon'un marka değeri geçen yıla göre % 42 arttı şuanki değeri 150.8 milyar dolar (US$150.8 billion). 2017 de ki marka değeri 106,3 milyar dolardı. Amazon hem piyasa değeri hemde gelir açısından dünyanın en büyük şirketi oldu. Artık sadece bir online perakendeci değil aynı zamanda bir bulut altyapısı sağlayıcı (AWS) ve bir elektronik şirketidir.
Yazar